Štěňátka


                   Pokud jste si prošli naše webové stránky, tak jste pochopili, že jde o poněkud specifické spojení. Kladu důraz především na povahu psů a využití vrozených vlastností loveckého psa.

Wendy jsem sháněla velmi dlouho a složitě, mám velkou radost, že naplnila má očekávání a můžu se s ní (úspěšně) věnovat především WT tréninku a závodům a i krycího psa jsem pečlivě hledala doslova po celé Evropě, protože špičkově pracujících tollerů (WT, FT) je jako šafránu. Z toho vyplývá, že (předpokládám) nepůjde o klidné bumbrlíčky a které, pokud patřičně nezaměstnáte, budou mít tendenci se zaměstnat sami a to může být problém.... Nejde pouze o fyzickou aktivitu, potřebují zaměstnat i hlavu, ale to bych řekla, že platí o tollerech obecně. Jsou samozřejmě výjimky, moje první fenka byla klidná, trpělivá a dělala jsem s ní dokonce canisterapii, což u Wendy nepřichází v úvahu. Nemyslím si, že jde o jednoduché plemeno, tolleři jsou často hodně vzrušiví a z toho vyplývají nemnohé problémy. Při výběru Vašeho budoucího zrzavého kamaráda bych tedy hleděla i na rodiče, jací jsou, čemu se věnují a zda je předpoklad, že potomci budou splňovat, co od nich vlastně 

Zjistila jsem, že spousta nových zájemců netuší, oč vlastně při WT (Working testy-pracovní zkoušky) jde. Výcvik a trénink rozvíjí vrozené vlastnosti přinašeče-aportéra, simuluje lovecké situace, podporuje a buduje spolupráci pes-vůdce. Samozřejmým základem je poslušnost a ovladatelnost v kombinaci se sebevědomím a samostatností psa. Pracuje se s Dummy - plátěnými pytlíky, které i plavou a v tréninku simulují zvěř.

Musím říct, že většina tollerů, které znám, tuto činnost miluje, vždyť také k ní byli šlechtěni x generací.

LEDEN 2021

Při sonografickém vyšetření 39.dne březosti jsme bohužel našli pouze jedno životaschopné štěňátko. Mým hlavním cílem bylo získat fenku pro sebe, tedy, pokud bude vše v pořádku, zůstává doma. Pokud půjde o pejska, je už rezervován. Je nám líto, ale příroda často mění naše plány, ať už se nám to líbí, nebo ne.

PROSINEC 2020

Je potvrzená březost!!

Wendy má potvrzenou březost 👍❤️!! Pokud vše dobře dopadne, štěňátka očekáváme 24.ledna 2021. Všem zájemcům odešlu v nejbližších dnech dotazník, prosím o vyplnění.

                                                                   Už se na zrzavé tryskomyši těšíme 😀.


LISTOPAD

Máme nakryto!!  Snad je vše v pořádku, za tři týdny se dozvíme...

Situace v ČR i v okolních státech se v důsledku Covid epidemie zhoršuje. Máme sice domluveného skvělého krycího psa i všechny potřebné dokumenty, ale je ve hvězdách, jak vše dopadne 🙏.  Wendy začala hárat 5.11. 2020. 

Jsem velmi ráda, že jsme se domluvili s p. Brunem Wibauxem z Francie na krytí Wendy jeho skvělým psem - IAGO - Kitimat Pistachio. Mimo pěkných zdravotních výsledků a vyjímečných pracovních úspěchů (úspěšně absolvoval FT a je aktivně využíván v praxi) je také velmi oceňovaný na poli výstavním (jako třešničku na dortu bych zmínila 3x vítězsrví na CRUFT ve třídě pracovní) - takto si představuji DUAL psa...

Zdraví, schopní vrcholové práce a pěkní - takové očekáváme tollery z našeho prvního “horského” vrhu A a doufáme, že pro ně najdeme ty nejlepší majitele, kteří tyto předpokládané hodnoty využijí a pokud možno ještě rozvinou. 

Na podzim 2018 se stala Wendy CHOVNOU FENOU