Štěňátka


     Pokud jste si prošli naše webové stránky, tak jste pochopili, že jde o poněkud specifické spojení. Kladu důraz především na povahu psů a využití vrozených vlastností loveckého psa.

      Wendy jsem sháněla velmi dlouho a složitě, mám velkou radost, že naplnila má očekávání a můžu se s ní (úspěšně) věnovat především WT tréninku a závodům a i krycího psa jsem pečlivě hledala doslova po celé Evropě, protože špičkově pracujících tollerů (WT, FT) je jako šafránu. Z toho vyplývá, že (předpokládám) nepůjde o klidné bumbrlíčky a které, pokud patřičně nezaměstnáte, budou mít tendenci se zaměstnat sami a to může být problém.... Nejde pouze o fyzickou aktivitu, potřebují zaměstnat i hlavu, ale to bych řekla, že platí o tollerech obecně. Jsou samozřejmě výjimky, moje první fenka byla klidná, trpělivá a dělala jsem s ní dokonce canisterapii, což u Wendy nepřichází v úvahu. Nemyslím si, že jde o jednoduché plemeno, tolleři jsou často hodně vzrušiví a z toho vyplývají nemnohé problémy. Při výběru Vašeho budoucího zrzavého kamaráda bych tedy hleděla i na rodiče, jací jsou, čemu se věnují a zda je předpoklad, že potomci budou splňovat, co od nich vlastně očekáváte.

      Rezervaci štěňátek mám nastavenou tak, že se nebráním novým zájemcům, po potvrzení březosti rozešlu dotazník, abych dostala odpověď na otázky, které mi přijdou důležité a teprve po narození štěňátek se budu rozhodovat o nových majitelích...

      Zjistila jsem, že spousta nových zájemců netuší, oč vlastně při WT (Working testy-pracovní zkoušky) jde. Výcvik a trénink rozvíjí vrozené vlastnosti přinašeče-aportéra, simuluje lovecké situace, podporuje a buduje spolupráci pes-vůdce. Samozřejmým základem je poslušnost a ovladatelnost v kombinaci se sebevědomím a samostatností psa. Pracuje se s Dummy - plátěnými pytlíky, které i plavou a v tréninku simulují zvěř.

       Musím říct, že většina tollerů, které znám, tuto činnost miluje, vždyť  také k ní byli šlechtěni x generací.


LISTOPAD

Máme nakryto!!  Snad je vše v pořádku, za tři týdny se dozvíme...

Situace v ČR i v okolních státech se v důsledku Covid epidemie zhoršuje. Máme sice domluveného skvělého krycího psa i všechny potřebné dokumenty, ale je ve hvězdách, jak vše dopadne 🙏.  Wendy začala hárat 5.11. 2020. 

Jsem velmi ráda, že jsme se domluvili s p. Brunem Wibauxem z Francie na krytí Wendy jeho skvělým psem - IAGO - Kitimat Pistachio. Mimo pěkných zdravotních výsledků a vyjímečných pracovních úspěchů (úspěšně absolvoval FT a je aktivně využíván v praxi) je také velmi oceňovaný na poli výstavním (jako třešničku na dortu bych zmínila 3x vítězsrví na CRUFT ve třídě pracovní) - takto si představuji DUAL psa...

Zdraví, schopní vrcholové práce a pěkní - takové očekáváme tollery z našeho prvního “horského” vrhu A a doufáme, že pro ně najdeme ty nejlepší majitele, kteří tyto předpokládané hodnoty využijí a pokud možno ještě rozvinou. 

Na podzim 2018 se stala Wendy CHOVNOU FENOU