Štěňátka


Březen 2022 

Sháníme láskyplné majitele pro našeho jedináčka - psíka Pú (domácí jméno) Foxrover, narozeného 16.3.2022, odběr v půli května. Jde o výjimečné pracovní spojení, otec je i výstavně velmi úspěšný, oba rodiče aktivně používaní v praxi.

Sháním zájemce, který ocení a zhodnotí genetický potencionál, trénink a případné uchovnění podmínkou,

 budu ráda, pokud se podaří vrozené vlohy předávat dalším generacím.

Únor 2022

Dnešní sono (25.2.) ukázalo, že štěňátko pěkně prospívá, předběžný termín porodu je stanovan na 14.3. Takže za chvilku začneme vše chystat na příchod malého zrzečka/zrzečky a moc se na prcka těšíme 💜.

Ráda bych našla zájemce, který zhodnotí genetický pracovní potencionál a případně jej předá dál i dalším generacím. Jméno si bude zájemce hledat sám, jde o B-čkový vrh, vodní, tedy jméno řeky, moře, jezera… 

Pevně věřím, že vše dobře dopadne 🍀.

Leden 2022

9.-12. ledna 2022 jsme si udělali výlet do Francie - Normandie za krycím psem Iagem. Velmi se nám líbí, je to krásný, šikovný a kontaktní pes. Spojení se podařilo a uvidíme, zda se za měsíc potvrdí těhotenství. Do té doby prosím zájemce o trpělivost a vyplnění dotazníku. 

                   Pokud jste si prošli naše webové stránky, tak jste pochopili, že jde o poněkud specifické spojení. Kladu důraz především na povahu psů a využití vrozených vlastností loveckého plemene.

Wendy jsem sháněla velmi dlouho a složitě, mám velkou radost, že naplnila má očekávání a můžu se s ní (úspěšně) věnovat především WT tréninku a závodům a i krycího psa jsem pečlivě hledala doslova po celé Evropě, protože špičkově pracujících tollerů (WT, FT) je jako šafránu. Z toho vyplývá, že (předpokládám) nepůjde o klidné bumbrlíčky a které, pokud patřičně nezaměstnáte, budou mít tendenci se zaměstnat sami a to může být problém.... Nejde pouze o fyzickou aktivitu, potřebují zaměstnat i hlavu, ale to bych řekla, že platí o tollerech obecně. Jsou samozřejmě výjimky, moje první fenka byla klidná, trpělivá a dělala jsem s ní dokonce canisterapii, což u Wendy nepřichází v úvahu. Nemyslím si, že jde o jednoduché plemeno, tolleři jsou často hodně vzrušiví a z toho vyplývají nemnohé problémy. Při výběru Vašeho budoucího zrzavého kamaráda bych tedy hleděla i na rodiče, jací jsou, čemu se věnují a zda je předpoklad, že potomci budou splňovat, co od nich vlastně očekáváte. 

Zjistila jsem, že spousta nových zájemců netuší, oč vlastně při WT (Working testy-pracovní zkoušky) jde. Výcvik a trénink rozvíjí vrozené vlastnosti přinašeče-aportéra, simuluje lovecké situace, podporuje a buduje spolupráci pes-vůdce. Samozřejmým základem je poslušnost a ovladatelnost v kombinaci se sebevědomím a samostatností psa. Pracuje se s Dummy - plátěnými pytlíky, které i plavou a v tréninku simulují zvěř.

                     Musím říct, že většina tollerů, které znám, tuto činnost miluje, vždyť také k ní byli šlechtěni x generací.


Krycí pes -  KITIMAT PISTACHIO (FRA)

IB, EI, FRCS, FREN, BEL, LUX, GER, SRB, MNE, ROM, MKD

Import Finsko

Kitimat Pistachio (Iago) je krásný pes, který žije s dalšími tollery v severní Francii, kousek od belgických hranic, u města Lille. Se svým majitelem, panem Brunem Wibaux, se pravidelně zúčastňuje společných i individuálních honů. Iago nosí spolehlivě zvěř, vč. kanadských hus. Má vysoké drive a ”vill to please”. Je velmi úspěšný i na poli výstavním, jeho opakovaná vítězství na Crufts v pracovní třídě mluví za své... Jsem velmi zvědavá na spojení těchto pracujících psů.

Zdravotní výsledky:

                            prcd-PRA -clear, CEA - clear, DM - clear, HD - A/B, ED - 0/0, JADD - clear, DE - clear                                                                                                                   CLPS - carrier, CP1 - clear, Dilute - clear, Locus b - bb, Locus e - ee

Pracovní výsledky:

Natural Ability test (TAN) Sélectiv B

International Hunting Practise Diplom 3rd category (BICP)

Field Trial CACT-r.CACIT

Serbia Working Champion

Výstavní výsledky :

1.st Working class - CRUFT 2015, 2019, 2020

France Expolition Nationales Champion

International Beauty Champion

International Exposition Champion

Champion -  France, Belgian, Luxemborg, German, Serbian, Romanian, Makedomian a Monténegro 
LEDEN 2021

22.1.2021 se v naší CHS narodilo jedno štěňátko - Addala Foxrover. Fenečka i Wendy jsou v pořádku.

Adélka se narodila ve 20.45 hod. a vážila 285g. Jméno dostala podle třetí nejvyšší hory Dagestánu (4151m), celým jménem Addala-Šuchgelmeer. První dny jsou náročné, ale věříme, že to bude stále lepší.  Adélka zůstává doma a jsem moc zvědavá, zda se podařilo předat pracovní geny.

Při sonografickém vyšetření 39.dne březosti jsme bohužel našli pouze jedno životaschopné štěňátko. Mým hlavním cílem bylo získat fenku pro sebe, tedy, pokud bude vše v pořádku, zůstává doma. Pokud půjde o pejska, je už rezervován. Je nám líto, ale příroda často mění naše plány, ať už se nám to líbí, nebo ne.

PROSINEC 2020

Je potvrzená březost!!

Wendy má potvrzenou březost 👍❤️!! Pokud vše dobře dopadne, štěňátka očekáváme 24.ledna 2021. Všem zájemcům odešlu v nejbližších dnech dotazník, prosím o vyplnění.

                                                                   Už se na zrzavé tryskomyši těšíme 😀.


LISTOPAD

Máme nakryto!!  Snad je vše v pořádku, za tři týdny se dozvíme...

Situace v ČR i v okolních státech se v důsledku Covid epidemie zhoršuje. Máme sice domluveného skvělého krycího psa i všechny potřebné dokumenty, ale je ve hvězdách, jak vše dopadne 🙏.  Wendy začala hárat 5.11. 2020. 

Jsem velmi ráda, že jsme se domluvili s p. Brunem Wibauxem z Francie na krytí Wendy jeho skvělým psem - IAGO - Kitimat Pistachio. Mimo pěkných zdravotních výsledků a vyjímečných pracovních úspěchů (úspěšně absolvoval FT a je aktivně využíván v praxi) je také velmi oceňovaný na poli výstavním (jako třešničku na dortu bych zmínila 3x vítězsrví na CRUFT ve třídě pracovní) - takto si představuji DUAL psa...

Zdraví, schopní vrcholové práce a pěkní - takové očekáváme tollery z našeho prvního “horského” vrhu A a doufáme, že pro ně najdeme ty nejlepší majitele, kteří tyto předpokládané hodnoty využijí a pokud možno ještě rozvinou. 

Na podzim 2018 se stala Wendy CHOVNOU FENOU