Tréninky - Working Retriever Foxrover

  O MNĚ ...

Psi mě provázejí už téměř 20 let, v současné době vlastním 2 fenky NSDTR - čtyřletou Wendy a její dcerku, štěňátko Adélku. V pořadí už šestý a sedmý psík v naší rodině.

S pravidelným tréninkem loveckého psa jsem začala se skupinkou kamarádek v r. 2010. S fenkou Bárou jsem postupně složily v podstatě všechny lovecké zkoušky, vč. všestranných klubových zkoušek, kde byla Baruška dokonce první fenka NSDTR v ČR, která je úspěšně dokončila, stala se i  první tolleří fenkou s titulem Šampion práce ČR.

Opakovaný trénink loveckých disciplín mě však po čase přestal uspokojovat a když jsem objevila kouzlo WT tréninků a závodů, byla jsem - doslova, očarována. S Barčou jsme sbíraly první zkušenosti, pomalu jsme pronikaly do tajů náročného vrcholového tréninku loveckého psa. Velkou nevýhodou však byla její hlasitost, která nám bránila úspěšně dokončit jakýkoli závod WT.

Jsem proto moc ráda, že další fenka - Wendy, je tichá, má vysoký drive a tréninky, závody i hony ji velmi těší a baví. Máme složeny KPZ (kvůli LUP), v současnosti startujeme ve WT - třídě M a za loňský rok jsme vyhrály WT Finále CZ 2020, pořádaný RS ČR. Pravidelně se účastníme honů na kachny a drobnou zvěř.

Připravovala jsem skupinku vůdců na složení OVVR a mám velkou radost, že úspěšně absolvovali všichni, jeden pes byl dokonce vítěz zkoušek.

Za ty roky jsem práci s loveckými psy propadla, trénuji často a ráda, ať už sama, s kamarády, či s trenérem.

Občas se snažím předat své znalosti a zkušenosti dalším majitelům a v současné době se věnuji trenérské činnosti pravidelně, od r. 2021 jsem i doporučeným trenérem Retriever sportu.

Trénink se snažím vést logicky a smysluplně, pokud možno cestou úspěchů vůdce i psa.

Mám ráda výzvy 🙂.


REGISTRACE - po registraci zde naleznete seznam akcí, doplňující informace k tréninkům i obsazenost

OVVR

Příprava na základní zkoušku, nutnou k uchovnění psa/feny. U této zkoušky se ověřují vlohy, tedy, jak Vám psíka nachystal zejména chovatel. Je potřeba doladit poslušnost, chůzi u nohy a seznámit se, co se na zkoušce bude po Vás a pejskovi chtít. Jsem přesvědčená, že pokud pes nemá velké problémy s aportem (máme přinašeče, tak by měl mít přinášení vrozené), mělo by stačit pár tréninků k úspěšnému absolvování.

K tréninku budete potřebovat vlastní aport, který později použijete na zkoušce (Dummy, činka, zvěř...).

LOVECKÝ VÝCVIK

Příprava na základní lovecké zkoušky. Pokud se chystáte na složení lovecké zkoušky (pracuje se se studenou zvěří), je nutné mít upevněné přinášení na Dummy. Přechod na zvěř vždy snižuje výkon a pes k práci se zvěří musí dospět. Při základním tréninku je dobré občas ověřit, zda pes zvěř bere a opět se vrátit k Dummy.

Prosím, počítejte s tím, že na trénink budete potřebovat vlastní zvěř.

WT TRÉNINK

Vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé. Trénovat budeme základy loveckého výcviku psa, kde zvěř simulují Dummy.

Trénink je zaměřený na kombinaci ovladatelnosti a samostatnosti psa, variabilita úkolů je nekonečná. Jde o báječnou zábavu, musí mít však svou logiku a postupovat od nejjednoduššího k obtížnějšímu. Je to výzva jak pro psa, tak zejména pro vůdce a občas udržet emoce na uzdě je obtížné. Nic pro nerváky a chaotiky. Nebo spíš - zklidnit se a soustředit 😎!

Pokud budete používat i své Dummy (není potřeba), doporučuji podepsat.

NOVÁČCI, ZAČÁTEČNÍCI

Pro nováčky a začátečníky jsou určeny hodiny “individuál” a “poloindividuál”. Psíci chodí na trénink po jednom. Uvítám, pokud budou majitelé používat píšťalku, moxon a psíci znát klikr. Výhodou je zvládnutý aport a základní poslušnost.ZÁKLADNÍ INFORMACE

Pro koho je trénink vhodný - především pro majitele retrievrů, kteří se chtějí věnovat výchově a výcviku loveckého psa. Od začátečníků po mírně pokročilé, od podzimu 2021 od věku psa - 6 měsíců, se zvládnutým základním výcvikem poslušnosti.

Kdy - info o jednotlivých tréninzích vždy před začátkem dalšího měsíce na “Týmuj”

Kde - Brno a okolí, tréninkových je několik, vždy instrukce u jednotlivých akcí na “Týmuj”

Co je potřeba - píšťalku, tašku/vestu na aporty, moxon smyčku/lovecké vodítko přes rameno, pamlsky, klikr (používáte-li), možná deníček na poznámky

Za kolik - skupinka 350.-/pes, individuál WT 500.-/pes, individuál LV 550.-/pes

Komunikační skupinka na FB - https://www.facebook.com/groups/1413219529024490