Jmenuji se Wendy. Narodila jsem se v říjnu 2016 mamince Nelly
a tatínkovi Gunnerovi u paní chovatelky Ute Nagl v Německu. Narodili jsme se
čtyři, tři chlapečci a jako poslední já.  Začátky nebyly moc lehké, ale jsme
velcí bojovníci a jako čtyřlístek pro štěstí jsme všichni zdárně vyrostli do
krásy a líbeznosti. Jméno vrhu - Neverland's - Země Nezemě Petra Pana
inspirovalo paní chovatelku k jednotlivých jménům štěňátek a i proto mi zůstalo
původní jméno - Wendy (po hlavní dívčí hrdince této půvabné pohádky).

 


Co je nového ?


Připravuji aktualizace, od jara se toho hodně událo :-)

28.4.2019

Další WT, opět třída M, tentokrát v krásném prostředí Kostelních Střímelic. Posuzovali manželé Cullis a bylo poznat, že jsou opravdu zkušení profesionálové. Postavili krásné, i když obtížné disciplíny. Jako první byl dokonce skok přes plot, do kopce, ale Wendy si s tím naštěstí dobře poradila. Ve druhé půlce soutěže, v lese, byly disciplíny více technické, hodně na handling a tam tedy máme ještě hodně velké mezery... Ale vcelku jsem spokojená, podaly jsme obě vyrovnaný a standardní výkon, po právu oceněný VG - velmi dobrý. Překvapivě jsme se probojovaly do rozstřelu, tam se nám moc nevedlo a vyhrál starší a zkušenější pes, který byl opravdu lepší. Měla jsem radost, že se přijeli podívat i kamarádi z Tuhance.

17. 3. 2019

Poprvé jsme zkusili absolvovat WT - třídu M.  A podařilo se napoprvé. Výkon nebyl nijak brilantní, ale jsem vcelku spokojená, Wendy ve svých necelých 2,5 letech podala výkon na VG 70/80 bodů, 4-5 místo /10 psů. Byla, jako obvykle, nejmladší a myslím, že největší problém byl nedostatek zkušeností.  My to doženeme :-)

4. 3. 2019

Mám velkou radost, Wendy se stala Top Tollerem ( TK CZ) - lovecký výkon za rok 2018. Zhodnotila se tak naše práce za loňský rok a jsem moc ráda, že Toller Klub CZ  jako jediný oceňuje i výsledky ze soutěží WT.  Děkujeme.

19. - 20. 2019 

S kamarádkou jsme si udělaly výlet do Německa k p. Ute Nagl, chovatelce Wendy. Předběžně jsme se domlouvaly na krytí s jejím psem TJ, chtěly jsme se poznat osobně a já toužila vidět TJ pracovat. Večer jsme si přátelsky popovídali a druhý den udělali trénink. Vedla jej Ute, moc pěkně. Táta Wendy - Gunner i ve svých 10-ti letech stále moc pěkně a s radostí běhá. Vůbec na něm není poznat vyšší věk a já jenom doufám, že v tomto bude Wendy po něm.

Musí říct, že jsem byla okouzlena. Postupně prošlo tréninkem pět jejich psů, všichni byli naprosto tiší

 (včetně 5-ti měsíčního štěňátka), měli perfektní drive a krásně pracovali. Je vidět, že při  záměru chovat na perfektních pracovních psech s dobrými a pevnými povahami to u jejich psů velmi dobře vychází.

U TJ beru jako bonus, že je to krásný, tmavý pes, s otevřenou a přátelskou povahou.

V březnu jdu nějaké závody, pokud štěstí dá a my dojdeme třídu M, plánovaný vrh oficiáoně zveřejním.

11. 2. 2019

Začaly jsme trénovat skoky přes překážky. Na tréninku v Borském Mikuláši vznikly krásné fotky. Děkuji Ivo.

9. 1. 2019

Dorazil pracovní certifikát. Takže můžeme vystavovat v pracovní třídě.  Asi nějakou výstavu zkusíme :-)

5. 1. 2019

Příchod nového roku jsem se rozhodla oslavit ve společnosti přátel a jejich psů na odlehlé chatě v Orlických horách, v klidu, bez dělobuchů a světlic. Pobyt byl moc fajn, po devíti letech byla konečně Baruška v pohodě. Hodně jsme odpočívaly, procházkovaly a s kamarádkou i potrénovaly. Na chatě byla i fotografka Terezka Vaňková, která na Silvestra, kdy bylo krásné počasí, udělala nádherné fotky.


 20.12.2018

Konečně jsem dodělala logo chovatelské stanice. Doufám, že se bude líbit :-).

11. 11. 2018

Naše první lovecké zkoušky - Klubové podzimní zkoušky, které pořádal Retriever klub ve Štěpánově u Olomouce. Nepřipravovaly jsme se nijak dlouho, se zvěří jsme začaly trénovat 14. dní před zkouškou. Wendy jsem naučila povel "stopa" pro vlečku a věnovala se zejména úchopu zvěře. Nemá zkušenosti, tak občas moc neví, jak zvěř brát. Vědoma si tohoto nedostatku, vybavila jsem se vlastní zvěří a na zkoušce v podstatě vše nechala na Wendy.  Pracovala úžasně. Vlečku pernaté i srstnaté neskromně konstatuji, že vypracovala téměř nejlépe ze psů, které jsem viděla. Slídění (vyhledávání) perfektní. Má běhání v povaze, nebylo třeba ji nijak korigovat, pouze jednou, na přání rozhodčího, jsem ji poslala prohledat pravou stranu pole. Dohledávku umí perfektně a se zvěří to bylo ještě jednodušší, než s dummy.... Marking a kachna z hluboké, nebylo do řešit. Hodnocení - samé 4, malé i velké. Zradil nás rozstřel. Na marking se použila slepice ze zkoušek, kterou odmítla vzít, tak jsem ji raději odvolala. Takže - 2.místo, 232/232 bodů, I.cena, CACT, CCT. Pokud bych se rozhodla jít cestou loveckých zkoušek, pravděpodobně by nebyl problém, aby byla úspěšná i zde, má opravdu výborné vlohy, jenom by bylo potřeba dotrénovat zvěř. To zatím nechci, prioritní je pro nás stále WT.

19. - 20. 10. 2018

Konec října byl plný krásných zpráv. Nejdřív přišly výsledky z USA, genetické laboratoře Davis, s těmi nejlepšímy výsledky.  Wendy je na JADD i CDDY N/N. Mám velkou radost. A druhý den přišla příloha PP s oficiálním zápisem Wendy jako CHOVNÁ FENA. Registrovali jsme se u Retriever klubu cz.


12. - 14. 10. 2018  Rusava, příprava tollerů na OVVR, zkouška OVVR

Protože nám kvůli nemoci odřekla trenérka přípravu na nedělní zkoušky OVVR, ujala jsme se devíti zrzounků sama... Jednomu to šlo lépe, druhému hůř, jak už to bývá... V sobotu odpoledne jsme zkouškaře nechali odpočívat a pocvičili se "starými". Je dojemné, jak se snaží a jak je zábava s damíčky baví :-).

Nakonec vše dopadlo výborně, všech devět "oveček" (včetně Vilíčka ) úspěšně zkouškou prošlo a dokonce jeden šikovný toller - Cézar z Hlásovské louky, zkoušky vyhrál. Gratuluji !!


3. 10. 2018  NAROZENINY !!!   Mám dva roky

Na Rusavě jsme oslavily i narozeniny. Wendy dostala dort a protože tady byla spousta kamarádů, poctivě se rozdělila. Byl snězen během pár vteřin, někteří jedinci svůj díl doslova "vdechli" :-).

Holčičko naše zrzavá, přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví !!!!


Celorepublikové setkání tollerů 27. - 30.9. 2018

Tak jsme se konečně dočkali! Akce, kterou jsme plánovali a chystali skoro 3/4 roku,  je tady. Nakonec se sešlo kolem 40 psů, většina i trénovala. Byl naplánovaný trénink na přípravu OVVR, loveckých zkoušek, WT trénink, socializace a základy poslušnosti štěňátek, odebíraly se vzorky na genetické testy a proběhly různé přednášky. 

Prostě tolleři, tolleři a zase tolleři :-). 

Složení účastníků bylo velmi příjemné, areál a terény byly naprosto úžasné, správci výborní, ubytování super. Myslím, že jsme si to všichni moc užili. 

Tak za rok zase !!!!


22. 9. 2018 WT Finále Milovice

S kamarádkou Jitkou a s Vilíčkem jsme vyrazily na letošní poslední WT. Jely jsme už v pátek, strávily příjemné odpoledne v krásném loveckém penzionu u velkého jezera. Večer se měnilo počasí, přišla velká bouřka, která vyvrátila strom vedle hotelu... Ráno jsme vyjely s časovou rezervou, ovšem bez navigace, kterou se mi prostě nepodařilo nastavit. Navíc jsme na cestě, plné popadaných větví, jednu nabraly mezi zadní kolo a než cestou upadla, dost nás vyděsila... WT se konaly v krásném prostředí vojenského prostoru, takže beru jako malý zázrak, že jsme nakonec dojely na správné místo. Jitka měla s Vildou premiéru, kterou zvládly na VG, my s Wendy vyhrály třídu L . Absolvováním třetí zkoušky s oceněním VÝBORNÁ jsme třídu L zakončily a příští rok se těšíme do M. Na akci jsem měla i své oblíbené kamarádky Ivu a Táňu, tak se mi v Milovicích moc líbilo :-)


16. 9. 2018   Krajská hornoslezská výstava Dolní Benešov

K uchovnění potřebuji i nějakou tu výstavu, tak jsme vyrazily do Dolního Benešova. No, měla bych více trénovat, že mě výstavy nebaví, není moc omluva... Takže na to, jak se Wendy vrtěla a pochodovala sem-tam a očividně nechápala, co to po ní chci, je výsledek víc, než dobrý. Ocenění Výborná, Vítěz třídy :-)8. 9. 2018  Team WT 

Zajely jsme si s kamarádkou Jitkou a Vilíčkem na Team WT do Palačova. Tato soutěž, kde bojují dvojice, se mi moc líbí a je škoda, že takových soutěží není víc.  S Wendy měla startovat Toffee, která však hárala, tak ji plnohodnotně nahradila Finnie s Táňou. Pěkně jsme si to rozdělily. Wenda nemá ještě s markingy moc zkušeností, tedy pro těžké markingy chodila Finnie a Wendy spíš na lehčí, nebo techničtější úkoly. Nakonec se nám to povedlo a vyhrály jsme! To jsme fakt v těžké konkurenci nečekaly a měly jsme veeeeelikou radost.


31. 8. - 2. 9. 2018   Dummy víkend s Táňou Incédi

1.ročník WT tréninku pro 10 tollerů se opravdu vydařil. I počasí nám přálo, bylo teplo, možná až moc. Táňa si dobře poradila jak se začátečníky, tak i s pokročilými a myslím, že všichni se těšíme na 2.ročník, který je naplánovaný na jaro 2019.


23. 8. - 26. 8. 2018  Tuhanec

Tak jsme se dočkaly!  Úžasná akce, pořádaná Jindrou Jansovou. Velmi milá společnost stejně zapálených šikovných lidiček, výborné tréninky, terény a to jídlo...... Oh, je těžké nepřibrat pokaždé pět kilo.


4. 8. 2018 WT v Polsku

Domluvila jsem se s kamarádem Milanem, že zajedeme na WT do Polska, do Bielsko-Biale. Mám to tam ráda, absolvovala jsem tam dvoje závody s Baruškou, ještě jako Dummy akce. Začátek se moc nepovedl. Měla jsem plánovaný příjezd už v pátek navečer, ale kvůli uzavírce na hlavní silnici, tvrdohlavé navigaci a svému naprostému orientačnímu nesmyslu jsem myslela, že k Milanovi nedojedu. Kamarádka Jana mě nakonec navigovala přes telefon a příjezd se zpozdil téměř o dvě hodiny... Jinak závody byly náročné jak disciplínami, které postavila rozhodčí M. Tomcová z ČR, tak počasím. Bylo opravdu teplo a kvůli Wendulce jsem byla ráda, že 3 ze 4 disciplín byly na vodě. Wendy vyhrála, přesto, že při poslední disciplíně si spletla dummy s petkou uprostřed rybníku, tak si to všechno poněkud zkomplikovala :-).


17. 6. 2018 WT  Nová Včelnice

16.-17. června jsme absolvovaly WT od RS u JIndřichova Hradce, v Nové Včelnici (CZ). Posuzovali pánové Paul David Toal a Phil Garton. I když Wendulku ráno štípla vosa do ucha, pracovala moc pěkně a nakonec se nám podařilo na našem prvním startu ve třídě L obsadit krásné první místo a ještě získat Volbu rozhodčích. Terény i disciplíny se mi opravdu moc líbily, atmosféra byla příjemná a ten den jsme si opravdu užily.


21. a 22.4.2018  TJP Borotín

V dubnu jsme si zajely na dlouho očekávané neoficiální TJP v Borotíně v Jižních Čechách. Místo bylo krásné a počasí se také velmi vydařilo, až moc, v sobotu bylo skoro 28oC a disciplíny u vody sváděly témě všechny zrzouny ke koupání. Zúčastnilo se velké množství začátečníků ( Dummy) a bylo moc pěkné sledovat tollery, jak pracují v disciplínách, které jsou jim "šité na míru". Rozhodčí Sverkson Haraldsson ze Švédska byl neuvěřitelně trpělivý a pozitivní, na každém týmu našel něco pěkného. Wendy v sobotu sváděla boj s touhou být stále ve vodě, v neděli to už bylo lepší. Také jí vyhovoval náročný terén - bahno, rákosí a mokřady - tam se cítí nejlépe :-). Oba dny jsme jako jediní došly v první ceně, v neděli ještě obdržela Volbu rozhodčího. Těšíme se na příště !!


 14.4.2018 Funny WT Skalica, SK

Mám tyto neoficiální soutěže moc ráda. A byla to opravdu zábava, rozhodčí Petra Golz postavila báječné disciplíny. Rozhodla jsem se, že půjdu třídy E i L a nebylo to dobré rozhodnutí. Wendy byla odpoledne už unavená, je ještě hodně mladá. Poprvé jsme si vyzkoušely i leč a byla jsem nadšená, protože Wendy to ustála v klidu, ani nepípla... Takže v E jsme získaly 3. místo, v L  jsme obdržely nějakou tu nulu, ale za nadšení JCH, tak jsem měla velikou radost :-). 


 7.4.2018  WT  Czentgotthárd,  Maďarsko

 V dubnu jsme se vydaly s kamarádkou Ivou na WT do Maďarska - Czentgotthárdu. Celá akce byla fyzicky velmi vyčerpávající, vstávaly jsme ráno ve čtvrt na 4, před námi bylo 3,5 hod. cesty. Rozhodčí byli Jenny Hamring (S) a Dr. Szántay Csaba (H). Disciplíny mi přišly od Švédské rozhodčí dost náročné, Maďarský rozhodčí postavil hravé a zajímavé úkoly. Terény byly půvabné, v přírodní rezervaci s jezírky, mokřady a terénními vlnami. Startovalo 12 týmů, došly 4. Skončily jsme na druhém místě, se ziskem 63 bodů - VG. Wendy pracovala moc pěkně, chyby jsem dělala já, mám se ještě mnoho co učit :-).

 

10. 3. 2018  WT  Tábor

Pustili jsme se konečně zase do práce. Během února a března jsme byly 2x trénovat na Slovensku u Petry Golz a s kamarádem Vilíčkem u Martina Incédiho. Trénuji teď skoro každý den a je to poznat, hodně jsem se zlepšila, zejména v práci u nohy, která je moc důležitá. Všechno to úsilí jsme zúročily na našich prvních závodech - WT Tábor 10.3.2018. Startovala jsem samozřejmě ve třídě E a dopadla jsem ze všech 9-ti psů nejlépe, takže jsem nejen vyhrála s počtem bodů 78/80, ale dostala jsem i Volbu rozhodčích (rozhodčí Les McLean, Roddy Forbes -Skotsko). Měly jsme obě velkou radost :-).


8. 11. 2018  Úraz

Začátkem listopadu jsem prodělala úraz, šlápla jsem na střep a vážně si poškodila šlachu prstu na levé zadní tlapce. Operace se naštěstí zdařila, ale léčba a následná rekonvalescence byla opravdu náročná.

Vypadá to, že jsme vše zvládli a od začátku roku 2018 už zase krásně běhám. Trošku trénujeme, vzhledem k počasí to sice moc nejde, ale občas se pobavíme. Už se těším, že začnu něco pořádně dělat, v únoru vyjedeme na první tréninky :-). 


13.10.2017 - už je mi rok !!

Strašně rychle to uběhlo, je ze mne velká a šikovná slečna. První narozeniny jsem oslavila na Slovensku, na tréninku se svými šikovnými kamarády. I dort jsme dostali a snědli jej během několika sekund :-).

Tak hodně zdraví a radosti, holčičko, máme Tě moc rádi.


Srpen - září 2018  Strmilov

Na přelomu srpna a září jsme odjeli na Výcvikový tábor pro
retrievry do Strmilova v Jižních Čechách. Bylo krásné počasí a tak jsem uvítala
zejména rybník přímo v areálu tábora. Kdykoli to šlo, utekla jsem do vody a tam
se čvachtala, aniž bych potřebovala něco, či někoho. Strávila jsem ve vodě
mnoho hodin a dělala čest svému kachnímu jménu. Ale jinak jsme pilně trénovali
a na závěr tábora jsem úspěšně složila základní zkoušku pro chovnost - OVVR.

Červenec, srpen 2018

V létě jsme se přestěhovali do vesničky Ostopovice, která je
hned u Brna. Protože bylo moc práce a starostí, celkem nikam jsme nejezdili.
Taky měla Baruška úraz na koleni, takže ani moc nemohla chodit a čekala na
operaci.

Až koncem srpna jsme odjeli na dětský tábor,
zaměřený na Canisterapii, kde se děti seznamovaly s různými psími plemeny a jejich prací. Za
retrívry jim Baruška ukázala, jak lovecký pes pracuje se zvěří a já s dummy, protože
na zvěř mě panička ještě nepustí.


13. 5. 2018  NV Hlučín

V květnu jsme vyrazily na naši první výstavu - do Hlučína u Ostravy na Slezskou výstavu psů. Posuzoval nás pan rozhodčí Grzegorz Veron /PL/ a dostala jsem ocenění VN1.


Postupně upravím, odtud jsou další příspěvky řazené od nejstaršího....

Při prohlížení fotek štěňátek musíte uznat, že tolleří miminka jsou prostě nejkrásnější :-). 

Domů jsem byla z Německa přivezena hodnou tetou Danielou
Wallochny v půli prosince 2016. Čekala na mne velká kamarádka Baruška, která z
počátku dělala, že tam teda vůbec nejsem, ale za pár dní mě vzala "na milost" a
začala si se mnou hrát. Byla jsem velmi živé, činorodé, zvídavé a šikovné
štěňátko, které doma leccos ohryzalo a rozhryzalo. Tuto zimu jsme si sněhu tedy
opravdu užili, holou zemi a trávu jsem viděla až někdy na jaře.

Canisterapie

V březnu jsme vyrazili do Šanova do Domu pro seniory na
canisterapii, kam chodí Baruška už čtyři roky. Byla to dobrá socializace,
všichni mě hladili a krmili piškotky.

Na Velikonoce jsem si zajela na Slovensko, byla naplánovaná
krásná procházka se spoustou psích kamarádů. Fotografce Lucce jsem se tak
zalíbila, že mi udělala spoustu čumáčkových fotek, kde je vidět, jaký jsem milý
a veselý psíček.

Mám tady něco přes půl roku.